Kurzy čínského jazyka a kultury pro veřejnost

Fakulty, Zprávy

Zlín – 2. 8. 2017 – Další ročník oblíbených kurzů čínského jazyka a kultury pořádá od září Fakulta humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Do tajů nejrozšířenějšího jazyka na světě v nich mohou pronikat studenti a zaměstnanci univerzity i zájemci z řad široké veřejnosti.

Výuku povede rodilá mluvčí Ying XING. Posluchači si v kurzu osvojí základy mluvené čínštiny a znakového písma a poznají také zajímavosti z čínské kultury, její zvyky a tradice. Vyzkoušejí si i kaligrafii, čajový obřad nebo tradiční umění čínských uzlů. Výuka bude vedena v angličtině, proto je nutná její komunikativní znalost.

Kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé (1-2 absolvované semestry výuky) a pokročilé jsou bezplatné a probíhají v budově Univerzitního centra (nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín). Přihlášku je třeba podat do 11. 9. 2017, počet účastníků je omezen. Více informací najdete na www.fhs.utb.cz. Kontakt: Ing. Olga Hulejová, hulejova@utb.cz.

Ing. Andrea Kadlčíková
tisková mluvčí a kancléřka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně