Zdařilou rekonstrukcí prošla budova Fakulty logistiky a krizového řízení (FLKŘ)  Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.  Před budovou mohou studenti, zaměstnanci i kolemjdoucí posedět v nově vzniklé odpočinkové zóně. Objekt má nový moderní vstup, zrekonstruovaly se také posluchárny. Novinkou je expozice Tomáše Bati.

„Na tuto myšlenku nás přivedli vlastně samotní studenti, na naší fakultě informace o Tomáše Baťovi dosud chyběly. Proto jsme se rozhodli ve čtvrtém patře udělat expozici, kde se návštěvníci dozví více o jeho životě,“ přibližuje děkanka fakulty Zuzana Tučková.

Před budovou fakulty mohou návštěvníci rovněž využít chill zónu, která je vystavěna v duchu udržitelnosti. „Snažili jsme se to propojit do environmentální udržitelnosti. Chceme ukázat, že i malý prostor může být relativně rozmanitý,“ popisuje  Matyáš Adam z Ústavu Environmentální bezpečnosti FLKŘ. V zóně je klasická parková úprava včetně keřů. Důraz je kladen na regionální flóru, hlavně na karpatskou květenu typickou pro tuto oblast. Své místo si zde našel také rybníček s dešťovou vodou, nechybí broukoviště ani hmyzí domečky. „Prostředí by mělo být vhodné pro různé druhy hmyzu i ptáky, v plánu máme i retenční nádrž na dešťovou vodu, která by se využívala na zalévání,“ dodává Matyáš Adam.

„Vzniklo tady krásné místo.  Vstup, zelená zóna i expozice o Tomáši Baťovi. Je to věc, která prospívá prostředí pro vzdělávání studentů a pomáhá samotné fakultě, aby se více etablovala ve městě. Provázanost města s univerzitou je větší a větší,“ oceňuje starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.

Celý projekt je tak jakýmsi úvodem k novému bakalářskému programu Environmentální bezpečnost, který se otevře od nového akademického roku. „Navštěvovat by jej měla skupina přibližně třiceti studentů,“ upřesnila děkanka Zuzana Tučková.

Celková rekonstrukce a venkovní úpravy stály 15 milionů korun. Fakulta logistiky a krizového řízení je jednou z šesti fakult zlínské univerzity. Vznikla v roce 2009 a nyní ji navštěvuje 1300 studentů.