Práce na téma Janečkova metoda volebního systému aplikovaná na blockchain a Bezpečnostní audity SMART contractu vytvořili v rámci zimního semestru studenti Fakulty aplikované informatiky zlínské univerzity. Autoři čtyř nejlepších prací – David Bilnica, Jan Bureš, Filip Gronich a Jan Smrža – byli ve čtvrtek 13. ledna 2022 oceněni v sídle Zlínského kraje.

„Mám velkou radost z toho, že se také na základě naší iniciativy podařilo na zlínské univerzitě otevřít a rozjet předmět věnovaný blockchainu. Jsme v tomto průkopníky, předbíháme dobu a lze bez přehánění říci, že i díky zapojení řady předních představitelů blockchainové komunity do výuky se tento předmět na zlínské univerzitě vyučuje na světové úrovni. Pořád však jde pouze o první vlaštovku, rádi bychom ve spolupráci s Fakultou aplikované informatiky nadále pokračovali,“ sdělil předseda výboru zastupitelstva pro rozvoj podnikatelských aktivit Tomáš Janča, který oceněným studentům jménem Zlínského kraje osobně pogratuloval a popřál jim hodně dalších úspěchů do budoucna.

Zbrusu nový předmět zaměřený na technologii blockchain a decentralizované aplikace je možno od letošního akademického ročníku studovat na Fakultě aplikované informatiky zlínské univerzity. „První semestr nového předmětu zaměřeného na blockchain máme pomalu za sebou a můžeme jej hodnotit jako úspěšný, a to jak podle ohlasu studentů, tak podle kvality prací, které vytvořili. Určitě tedy budeme chtít v jeho výuce i nadále pokračovat,“ uvedl za Fakultu aplikované informatiky Jiří Vojtěšek, proděkan pro studium.