Zlín – 11. května 2021 – Fakulta multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně otevře na podzim nový magisterský obor s názvem Game Design. V pořadí třináctý ateliér fakulty naváže na výtvarnou tradici a využije její možnosti i technické zázemí.

Nový obor Game Design bude klást důraz na design a originální estetické ztvárnění počítačových her. Zároveň chce rozvíjet kreativní myšlení, učit nové technologie a pěstovat individuální i týmovou práci.

„Český herní průmysl raketově roste. Naši budoucí studenti si projdou celým procesem tvorby her, od přípravy a prezentace pro investory, až po vytvoření hratelného prototypu a vlastní marketingové propagace. Zároveň budou mít možnost vyzkoušet si jednotlivé herní profese, prozkoumat nové technologie a absolvovat výuku ve virtuálním 3D prostředí,“ říká o studiu nového oboru MgA. Pavel Novák, vedoucí ateliéru.

Fakulta multimediálních komunikací se chopila příležitosti využít videoherní průmysl, jedno z nejrychleji rostoucích průmyslových odvětví v České republice, a zprostředkovat jedinečné studium nadšeným zájemcům.

„Cílem studia je připravit absolventy na pozice v herních firmách, nebo mohou nastoupit na vlastní dráhu. Součástí takové přípravy je i seznámení se s herním odvětvím v podobě různých stáží, přednášek a workshopů odborníků z oboru,“ dodává Pavel Novák, který povede ateliér ve spolupráci s MgA. Michalem Ščuglíkem.

Pavel Novák je digitální a game designer, zakladatel nezávislého herního studia polyperfect s.r.o. Díky mnoha oceněním navázal spolupráci s herními ikonami jako je Will Wright (SimCity, The Sims), Lauren Elliot (Carmen Diego), pomáhal Národnímu Muzeum v Los Angeles nebo dodával 3D modely pro Facebook-Oculus.

Michal Ščuglík se dlouhodobě věnuje tvorbě interaktivních instalací a webovému i hernímu programování. Stojí za řádkou převážně klientský her a má bohaté zkušenosti s mnoha různými jazyky, nástroji a hardwarem. Od webových technologií, přes mobilní aplikace až k počítačovému vidění. V neposlední řadě se také zabývá technologií virtuální a rozšířené reality a pomáhá studentům FMK v realizaci jejich projektů.

Oba dva také stojí za novou microsite univerzity www.jenamdvacet.cz.

Zájemci o studium tohoto nového oboru mohou podávat přihlášky až do konce června.

Více informací naleznou zájemci na webu Ateliéru Game Design.