Zlín – 3. května 2019 – Ode dneška až do 10. května oživí Zlín výstavy, Galavečer mezinárodní soutěže pro nadané designéry či konference evropských rozměrů. Vše se ponese v duchu pokroku a vykročení ze zajetých systémů. Právě REVOLUCE je hlavním tématem pátého ročníku festivalu Zlin Design Week. Projekt připravují studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Vstup na výstavy je zdarma.

Zlin Design Week odstartuje 3. května v Kongresovém centru Galavečerem mezinárodní designérské soutěže Best in Design, na kterém budou rozdány ocenění talentovaným designérům do třiceti let. Ještě ten večer zahájí celý festival Opening party na platformě 14|15 Baťova institutu. Akci rozproudí energetická kapela The MayRevolution, DJ A:cze, experimentální skupina WWW neurobeat a taneční performance All Style Unit doprovázená videomappingem.

Epicentrem Zlin Design Weeku bude tradičně Zlínský zámek. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu vybraných prací studentů všech jedenácti uměleckých ateliérů Fakulty multimediálních komunikací. V podkrovních prostorách najdou příchozí různorodé expozice, od světelných instalací po skleněné objekty.

Nově celotýdenní program obohatí projekt, který se zaobírá vizuálním smogem v ulicích města. V průběhu Zlin Design Weeku se zájemci mohou zúčastnit panelové diskuze či komentované procházky po Zlíně. Vše doplní venkovní expozice, videomapping a výstava fotografií.

Účastníci festivalu mohou navštívit novou fakultní galerii G18. Zde bude umístěna výstava Food print, která znázorňuje dopad jídla a jeho spotřeby na životy lidí a skrze design hledá nová revoluční řešení. Na Náměstí Míru opět vyrostou Koma moduly s instalacemi známých designérských firem jako je Ton nebo Jánošík. Další expozice se budou konat například v OC Zlaté Jablko, nově zrekonstruovaném Obchodním domě a také v Klubu 204, kde studenti průmyslového designu vystaví porcelánové reproduktory.

V rámci doprovodného programu mohou zájemci opět několikrát do týdne navštívit oblíbené workshopy Vepřo Knedlo Design zaměřené na design i marketing. Součástí programu je Konference design & marketing. Na pódiu Kongresového centra se 7. května sejdou řečníci z obou oborů, kteří boří tabu a nebojí se svých inovativních nápadů. Nadšenci designu si nesmí nechat ujít cyklus přednášek Design na hranici. Ten se uskuteční ve čtvrtek 9. května na Zlínském zámku. Tentýž den bude zakončen mezinárodním studentským videomappingovým festivalem MASKA. Připravujeme také další z řady PechaKucha Night Zlin nebo Jarní kino.

Zlin Design Week pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Další novinky a informace o celém programu sledujte na našem webu, Facebooku, Instagramu a blogu.