Zlín – 4. května 2018 – První květnový pátek začíná ve Zlíně už čtvrtý ročník projektu Zlin Design Week. Týdenní festival se tentokrát ponese v tématu HRA. Studenti z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně oživují celé město designovými instalacemi, výstavami, workshopy i Konferencí design & marketing.

Celý program odstartuje 4. května v Kongresovém centru ve Zlíně galavečer mezinárodní designérské soutěže Best in Design, na kterém budou rozdány ceny mladým talentovaným designérům do třiceti let. Ještě ten večer bude na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU zahájen celý Zlin Design Week. Návštěvníci se mohou těšit na koncert slovenské skupiny Fallgrapp a DJ vystoupení Veroniky Ruppert a slovenského producenta FVLCRVM. Na platformě se díky Zlin Design Weeku sejde celé město i na závěr festivalu. Letošní afterparty bude probíhat ve spolupráci se studentským videomappingovým festivalem MASKA.

Epicentrem letošního Zlin Design Weeku bude již tradičně Zlínský zámek. Návštěvníci tak díky výstavám nahlédnou nejen do zámeckých místností, ale také na zámeckou půdu, kam běžně nemá veřejnost přístup. Těšit se mohou jak na výstavu s tématem HRA od studentů z Fakulty multimediálních komunikací, tak na vybrané instalace českých i zahraničních designérů. Na zámku bude také vystavěna nová designová herna pro děti a příchozí se tu dočkají i kreativních workshopů s názvem Vepřo knedlo design nebo Designu na hranici, přednáškového bloku s českými designéry.

Další výstavy budou probíhat ve Zlínském klubu 204, Galerii G18, v pátém patře OD 13 a v 64. budově někdejšího baťovského areálu, kde sídlí firma Elements. Vedle výstav budou také na náměstí Míru vystaveny KOMA moduly, ve kterých se se svými instalacemi představí přední české designérské firmy.

Nedílnou součástí Zlin Design Weeku je i Konference design & marketing, která se letos odehrává 9. května v Městském divadle ve Zlíně. Tady se mohou návštěvníci potkat s designovými hvězdami jakými jsou Lucie Koldová nebo sound designer Jaroslav Beck, ale i marketingovými experty, například Steffenem Saemannem, který má pod palcem celý český a slovenský trh značky Tchibo.

Pořád se vám toho zdá málo? Nebojte, máme připraven i další doprovodný program. Příchozí se mohou těšit na další z řady PechaKucha Night Zlin nebo na dvojité Jarní kino, tentokrát ve spolupráci s organizací iShorts. Nezbývá než poznačit si do kalendáře datum 4. – 11. 5. 2018. Další novinky a informace o celém programu sledujte na našem webu, Facebooku, Instagramu a blogu.