UTB zahajuje nový akademický rok 2017/18

Zprávy

Zlín – 11. září 2017 – Nový akademický rok 2017/18 začne na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně v pondělí 18. září 2017. UTB vstupuje do 17. roku své existence jako vysoká škola, která patří mezi 5 % nejlepších vysokých škol na světě. Opětovně se totiž objevila na seznamu první tisícovky nejlepších světových univerzit, který vydává respektovaná britská společnost Times Higher Education.

V žebříčku, který posuzuje kvalitu univerzit napříč kontinenty, se UTB umístila na 800. – 1000. příčce, což odpovídá loňskému hodnocení. Nejvíce bodů získala za mezinárodní spolupráci a za propojení s průmyslem.

Celkový počet studentů na šesti fakultách zlínské univerzity činí v akademickém roce 2017/18 asi 9 000, přičemž do 1. ročníků nastupuje okolo 3 500 nových studentů. Novinkou v pedagogické oblasti je například zavedení předmětu Podnikatelská akademie, který si mohou zvolit studenti ze všech fakult a naučit se v něm základům podnikání. UTB tím přispívá ke své současné vizi podnikatelské univerzity.

Nabídka studia na UTB je velmi široká: zájemci si mohou vybrat ze 111 akreditovaných studijních programů (31 z nich je realizovaných v anglickém jazyce) a 190 studijních oborů (40 z nich je realizovaných v anglickém jazyce), a to z oblasti technických, humanitních, ekonomických, uměleckých a zdravotnických disciplín.

Ze slavnostních událostí čeká univerzitu otevření Vzdělávacího komplexu na Štefánikově ulici ve Zlíně, který vznikl podle návrhu světoznámé architektky prof. Evy Jiřičné. Komplex bude sloužit zejména pro výuku humanitních oborů a studenti a pedagogové by se do něj měli přestěhovat na začátku letního semestru.

Ing. Andrea Kadlčíková,

tisková mluvčí a kancléřka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně