Konec dubna bude patřit Zlín Design Weeku

Studentský život

Zlín, 10. dubna – Už v pátek 21. dubna se uskuteční slavnostní Opening osmidenní akce zvané Zlin Design Week. Třetí ročník projektu studentů Univerzity Tomáše Bati nabízí výstavy, instalace, Konferenci design & marketing, přednášky a workshopy na téma designu. Ukončen bude slavnostním galavečerem soutěže mladých designérů z celého světa Best in Design.  

Výstavy jako Architektura pro děti nebo Humanitární architektura z polského Lodž Design Festivalu budou k vidění ve Zlínském zámku. V zámeckém parku v sadě Svobody bude možné shlédnout hlavní výstavu Zlin Design Weeku od Adama Štěcha a kreativní skupiny OKOLO, Mezi Limity: Design jako výsledek omezení. Součástí expozic bude i výstava celofakultního projektu Voda pro všechny Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně nacházející se na ulici Školní, ve Zlínském klubu 204. Část výstav se uskuteční v 64. budově bývalého baťovského areálu. Ve Photogether gallery bude k vidění výstava Světlo, výsledek spolupráce bratislavské VŠVU a UTB ve Zlíně.

V centru Zlína budou postaveny výstavní CITY moduly od firmy KOMA Modular, v nichž budou vystavovat zejména regionální firmy jako jsou TON, TESCOMA, Rim, JANOŠÍK OKNA-DVEŘE, Obzor, FEDRIGONI, Fatra, Sklářský klastr, včetně Brokis, a studio Elements.

Součástí projektu je i Konference design & marketing, která se uskuteční v úterý 25. dubna v aule Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Přivítá 8 inspirativních řečníků z obou oborů, kteří pocházejí jak z Česka, tak ze zahraničí. Jsou jimi Studio Swine, LAFORMELA, designér Lex Pott, architekti CHYBIK+KRISTOF, Pavol Minár, Jakub Mařík, David Wiechmann nebo studio DECHEM.

Pátek 21. dubna bude patřit slavnostnímu zahájení třetího ročníku projektu na platformě 14|15 BAŤŮV INSTITUT, kde nebude chybět hudební performance, fashion show nebo videomapping. Od soboty budou celý týden probíhat workshopy a přednášky s názvem Vepřo knedlo design. Jak název vypovídá, vše se uskuteční nad kusem dobrého jídla.  Návštěvníky celý týden čeká kromě spousty výstav a vernisáží také hra EXIT ROOM, jarní kino, PechaKucha Night nebo CZECHDESIGN shop.

Vše pomyslně uzavírá Galavečer Best in Design, mezinárodní soutěže pro mladé designéry, kde se dozvíme výsledky letošního osmého ročníku. Soutěž, která obdržela celkem 726 soutěžních návrhů, se koná 28. dubna v Kongresovém centru ve Zlíně.

Zlin Design Week organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Více informací na www.zlindesignweek.com nebo na Facebooku.

Ing. Andrea Kadlčíková
tisková mluvčí a kancléřka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně