Tento týden opět zaplní Fakultu humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně noví studenti. K přijetí ke studiu na vysoké škole však tentokrát nebudou potřebovat složení přijímacích zkoušek ani maturitní vysvědčení. Postačí jim chuť naučit se něco nového, poznat nové kamarády a bavit se.

Dnešním dnem tak odstartovala Junior univerzita, oblíbený příměstský tábor, který nabídne dětem školního věku příležitost stát se na jeden týden vysokoškolákem či vědcem a vyzkoušet si bádání na vlastní kůži. „Vedle tradiční imatrikulace a závěrečné slavnostní promoce bude pro děti připravena návštěva laboratoří s tématem zdravé a nezdravé potraviny nebo návštěva galerie v budově U18. Děti čeká například také workshop v dílně Robota a kroužek geometrických specialit. Zopakují si rovněž základy první pomoci, užijí si hodinu canisterapie, angličtiny a kroužek robotiky. Chybět nebude ani turistická procházka s edukačním programem studentů a studentek z Ústavu školní pedagogiky, kteří budou děti provázet celým týdnem Juniorky,“ doplnila Mgr. Iva Žáková, Ph.D., koordinátorka programu.

Dnes v 15.30 až 16.30 hod. se v aule budovy U18 uskuteční imatrikulace malých studentů, v pátek 12. 8. od 15 hod. se pak děti mohou těšit na slavnostní promoci ve studentských talárech, při které se rozloučí se s prázdninovým táborem na Fakultě humanitních studií UTB ve Zlíně.