Ve čtvrtek navštívil Zlínský kraj ministr zahraničních věcí ČR Jan Lipavský. Během své návštěvy Zlína zavítal také na Univerzitu Tomáše Bati, kde se setkal s rektorem UTB prof.  Milanem Adámkem, zástupci Fakulty managementu a ekonomiky a rovněž s pracovníky Informačního centra Baťa.

Právě činnost Informačního centra při UTB ministra Lipavského velmi zajímala. V rámci pracovního jednání byly prezentovány četné zahraniční aktivity firmy Baťa, a to především v zemích globálního Jihu. V řadě těchto teritorií byla činnost Baťova koncernu velmi intenzivní a zanechala významnou stopu při ekonomickém rozvoji celých regionů. Po návštěvě univerzity pokračoval ministr Lipavský v návštěvě Zlínského kraje, především pak soukromého sektoru.