Milovníky módy a designu čeká v sobotu 23. března 2024 již dvanáctý ročník neziskového projektu Fashion Event Dotek. Během dne se uskuteční několik doprovodných workshopů s hosty jako jsou fotografka nejen pařížského Fashion Weeku Lena Knappová a expiaristka Adéla Šponerová. Hlavním bodem večera bude již tradičně módní přehlídka. Pojícím tématem letošního ročníku je METAMORFÓZA, kterou ztvární 10 designérů z Česka, Slovenska i Itálie. Na přehlídku v netradičních industriálních prostorách zlínského Svitu naváže charitativní aukce, jejíž výtěžek podpoří už pošesté Alianci žen s rakovinou prsu, o.p.s. Po skončení bude následovat afterparty, na které vystoupí například umělci Rainer, Domizako, Peyseyko či Ktva.

Fashion Event Dotek pořádají studenti a studentky Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, které každoročně v průběhu galavečera představí mnoho mladých talentů. Módní přehlídka se tento rok uskuteční v 94. budově ve zlínském areálu Svit, jehož dveře se pro veřejnost otevřou v 18:00 a samotná akce započne o hodinu později, tedy v 19:00. Baťovským areálem bude znít hudba na míru složená sound designerem Rainerem a celým večerem bude provázet moderátorka Veronika Ruppert.

V 11:00 hodin dopoledne program zahájí edukativní workshopy. Fotografka Lena Knappová v ateliéru Fotografie FMK UTB přiblíží, jak se k práci na pařížském Fashion Weeku dostala, jaké jsou vztahy mezi fotografy, umělci a modely a jak najít svůj rukopis. Druhý workshop bude mít podobu brunche ve 13. budově Svitu ve Studiu Stody, na kterém se Adéla Šponerová podělí o své zkušenosti s prací v módním průmyslu. Během týdne proběhnou také workshopy pro střední školy zaměřené na zdravotní gramotnost a prevenci rakoviny prsu.

„Velmi mě potěšilo, když mě Dotek oslovil na vedení jednoho z workshopů. Mám radost, že organizátoři vytvářejí příležitosti a prostor pro lokální tvůrce, aby se navzájem propojili, poznali a učili se od sebe. Dotek přináší veřejnosti hlubší pohled do dění v různých oblastech prostřednictvím nejrůznějších forem a já osobně se těším na interakci a otevřenou debatu se všemi účastníky – protože to nás ze zásady nejvíce posouvá vpřed,“ komentuje fotografka Lenna Knappová.

Na módní přehlídku již tradičně volně naváže charitativní aukce, která potěší sběratele nejen českého i slovenského designu. Vybírat bude možné z designového skla i módních doplňků a oděvů. Posledních šest let Fashion Event Dotek podporuje ženy s rakovinou prsu, konkrétně Alianci žen s rakovinou prsu, o.p.s., která

zastřešuje celkem 40 organizací. Po skončení aukce bude následovat afterparty, na které vystoupí umělci Rainer, Domizako, Peyseyko či Ktva. Neziskový projekt Fashion Event Dotek vzniká za podpory europoslankyně Martiny Dlabajové, Zlínského Kraje a města Zlína. Vstupné lze zakoupit přes prodejní portál Goout.cz.