Ve dnech 12.–14. Září 2023 se konala konference “Řízení procesů a aplikace moderních technologií – Kybernetická bezpečnost“, kterou pořádala Fakulta aplikované informatiky reprezentovaná Ústavem informatiky a umělé inteligence. Letos se konal již 22. ročník.

Akce se na místě zúčastnilo přes 60 odborníků, kteří díky hybridnímu internetovému vysílání a přenosu do online prostředí pomocí technologie ZOOM mohli zajímavá témata sdílet s dalšími až 162 účastníky. Kromě řady zajímavých přednášek (viz e-konference.utb.cz/program) byly pro návštěvníky připraveny tři tematické diskusní panely s názvy: Umělá inteligence, Směrnice NIS 2 a Nové technologické výzvy kybernetické bezpečnosti.

Záštitu pro celou akci poskytla kromě transferového centra Impact Hub také Elektrotechnická asociace České republiky, která dlouhodobě sdružuje významné organizace elektrotechnického průmyslu a Česká manažerská asociace. Během konference se také konal Kulatý stůl České manažerské asociace s názvem Výzvy umělé inteligence.

“Letošní ročník opět přinesl vysokou úroveň odborných příspěvků. Prezentující i diskutující v panelech si připravili velmi kvalitní a zajímavé příspěvky z oblastí trendů a vizí kybernetické bezpečnosti, metod managementu a zabezpečování infrastruktur, technologií souvisejících s průmyslem nebo legislativou a postupy vzdělávání v kybernetické bezpečnosti. Všem přednášejícím, partnerům a organizátorům bych chtěl poděkovat za to, že se nám společně daří akci opakovaně organizovat a udržovat její vysokou profesní kvalitu,“ dodává prof. Roman Jašek, ředitel pořadatelského Ústavu Informatiky a umělé inteligence Fakulty aplikované informatiky a odborný garant konference.