Skvělého úspěchu dosáhla na letní Univerziádě v čínském Chengdu studentka Fakulty technologické UTB Dominika Ponížilová. Česká reprezentantka ve sportovní gymnastice zvítězila ve finále v přeskoku a do Zlína přiveze velmi cennou bronzovou medaili. Před ní se dostaly jen dvě Japonky.

„Když jsem viděla konečné výsledky, nemohla jsem tomu uvěřit. Byl to úžasný pocit a abych pravdu řekla, ještě pořád to celé zpracovávám,“ popisovala své pocity šťastná Dominika těsně po zobrazení výsledků a dodala, „dokonale mi vyšel první skok, druhý byl o fous slabší, ale celkově veliká spokojenost, nemám slov, jsem úplně nadšená, je to super výsledek.“

Dominika do Číny odletěla v pátek 28. července a do sportovní vesnice dorazila až v neděli 30. července. Cesta byla opravdu dlouhá, ale nebyl čas se z ní dlouho vzpamatovávat. Hned ráno v neděli absolvovala první trénink. Mezi tréninky a prvními závody měla však pár dní, které využila na precizní přípravu, a především na zvyknutí si na jiné nářadí a úplně jiný povrch. Jak můžeme vidět, příprava a celková koncentrace se Dominice nakonec vyplatila.

„Příprava byla náročná, hlavně poslední dva týdny, kdy jsem řešila zranění a smutnou situaci v rodině. Do Číny jsem tedy odjížděla s jediným cílem, a to závodit pro babičku. Vím, že by na mě byla pyšná. Jsem velmi ráda za to, jak jsem to zvládla,“ okomentovala gymnastka.

Bronzovou medailí to ale nekončí a Dominika slaví další vynikající úspěch. Ve víceboji totiž zvládla vybojovat krásné 7. místo. „Jsem opravdu ráda, že jsem mohla reprezentovat Českou republiku a Univerzitu Tomáše Bati na tak prestižní akci,“ uzavřela.

Jak vypadaly Letní světové univerzitní hry 2023 a i samotný skok Dominiky můžete vidět v reportáži České televize.