V nově vznikající otevřené kreativní dílně ROBOTA, situované ve 44. budově areálu Svit na Vavrečkově ulici, se od 17. do 21. července konal první běh tábora s názvem „Na týden designerem“. Tábor, jehož cílem bylo přiblížit dětem svět designu, zaznamenal velký úspěch.

„Je inspirující vidět, jak se děti rychle adaptovaly v prostředí dílny a s jakým zápalem se vrhly do práce, kterou jsme pro ně s kolegy nachystali. Během pěti dní tábora se seznámily s pojmem design, dozvěděly se něco o historii Tomáše Bati a celého areálu a pomocí moderních digitálních technologií si zkusily navrhnout a vyrobit vlastní produkty,“ říká Jitka Honsová, manažerka Centra kreativních průmyslů a podnikání UPPER při Fakultě multimediálních komunikací na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. „Jejich zapálení a kreativita, se kterou vytvořily prototypy robotů a vlastní loga, byla úžasná.“

Během týdne se 20 dětí ve věku 6 až 14 let dozvědělo, co je to design a jak souvisí s osobností Tomáše Bati. Praktická část tábora zahrnovala práci s moderními technologiemi. Účastníci se naučili pracovat s 3D skenerem, vyzkoušeli si 3D tisk, laserové řezání, práci na plotteru a vytvořili si vlastní trička a deskové hry. Na konci tábora mladí designeři představili loga svých designerských studií a prototyp robota inspirovaného Baťovým heslem: „Myšlení lidem, dřinu strojům“.

Druhý běh tábora, který proběhne od 21. do 25. srpna, je již plně obsazen. Věříme, že tato iniciativa nadále inspiruje a motivuje mladé návrháře k dalším kreativním projektům.

Otevřená kreativní dílna ROBOTA se oficiálně otevře veřejnosti na podzim 2023. Těšíme se na další inspirující akce a setkání.