Již jedenáctý ročník neziskového projektu Fashion Event Dotek se uskuteční 18. března 2023.  Místem konání bude 61. budova bývalého průmyslového areálu Svit ve Zlíně. Kromě bohatého doprovodného programu organizátoři také v rámci letošního tématu Identita představí nový dlouhodobý koncept.

Milovníky módy čeká v sobotu 18. března 2023 nabitý odpolední a večerní program složený z workshopů, módní přehlídky s charitativní aukcí a afterparty. Akci jako každý rok připravují studenti Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně, kteří jedenáctý ročník využijí k představení nového dlouhodobého konceptu. Ten se zaměřuje na studenty a studentský design.

Ve 13.00 hodin zahájí program edukativní workshopy, které proběhnou v univerzitní budově U44 na adrese Univerzitní 2431 a v galerii G18 na ulici Štefánikova 5670 ve Zlíně. Hosté se mohou těšit na workshop kreativní produkce s Ivonou Petružálkovou nebo digitálního navrhování s Žil Julií Vostálovou. Na workshop bude nutná registrace předem na tomto odkazu, oba budou probíhat paralelně, vstupné ve výši 80 Kč bude k úhradě v hotovosti na místě.

V 18.00 hodin se otevřou dveře 61. budovy, kde od 19:00 proběhne slavnostní galavečer s módní přehlídkou, na které se představí 12 kolekcí z řad tuzemských studentů designu. Návštěvníci se však mohou těšit i na studenty ze Slovenska a Londýna. Prezentaci živě doprovodí zlínský hudební producent Rainer. Na módní přehlídku již tradičně volně naváže charitativní aukce, která podpoří chod neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.

„Nesmírně si vážíme spolupráce s Fashion Eventem Dotek. Je pro nás velkým povzbuzením v naší práci. Díky výtěžku z loňské charitativní aukce jsme zakoupili prsní fantom, který využíváme při preventivních edukacích pro veřejnost,“ říká Mgr. Štěpánka Pokorná, ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu.

Charitativní aukce potěší sběratele českého i slovenského (studentského) designu. Vybírat bude možné z designového skla, obrazů, módních doplňků a oděvů. Aukcí i celým večerem hosty provedou novinářky a moderátorky Hana Řičicová a Linda Bartošová.

Na galavečer na stejné adrese volně naváže i afterparty, která dá prostor mladým hudebním talentům z Brna, Zlína a jeho okolí, jako jsou Rainer, Fitness3200, SERB686. Headlinerem celé party bude český DJ Jakub Strach, známý pod uměleckým jménem NobodyListen.

Nad celým projektem převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. Akci podpořila také poslankyně Evropského parlamentu a rodačka ze Zlína Martina Dlabajová. „Jsem ohromena, s jakým zájmem, nadšením, a především profesionalitou se studenti zhostili organizace Fashion Eventu Dotek. Jsem velkou fanynkou projektů, které podporují kreativitu a design. Moc se na celou událost těším,“ uvedla europoslankyně.

Katalog dražených předmětů společně s novinkami průběžně organizátoři představují
na Facebooku a Instagramu @fashioneventdotek. Vstupenky na módní přehlídku i afterparty je možné zakoupit až do půlnoci 17. března 2023 na GoOut.