Dne 24. 11. 2022 proběhlo na UTB ve Zlíně zasedání předsednictva Rady vysokých škol, které se historicky poprvé konalo mimo prostory Karlovy univerzity.

Na zasedání krátce vystoupil rektor UTB a místopředseda České konference rektorů prof. Vladimír Sedlařík a přivítal všechny přítomné, zejména náměstkyni ministra školství, tělovýchovy a mládeže prof. Radku Wildovou, která poskytla nejnovější informace z oblasti vysokého školství a zodpověděla položené dotazy.

Zasedání se zúčastnili také následující hosté:

• prof. RNDr. Jan Vondráček, Ph.D. – AV ČR
  • Mgr. Petr Baierl – předseda Vysokoškolského odborového svazu
  • Ing. Václav Šubrta – předseda Asociace knihoven vysokých škol
  • Mgr. Vojtěch Tomášek – vedoucí kanceláře náměstka sekce vysokého školství, vědy a výzkumu
  • Ing. Radim Ryška, Ph.D. – ředitel Centra pro studium vysokého školství

Fórum předsedů akademických senátů je orgánem Rady vysokých škol a předsedové byli pozváni na zasedání předsednictva RVŠ. Fórum předsedů se schází pravidelně dvakrát za rok a zástupci jednotlivých vysokých škol si vyměňují poznatky a zkušenosti. Prof. Radka Wildová byla přítomna i na tomto jednání a zdržela se až do odpoledních hodin, aktivně diskutovala s přítomnými problematiku vysokého školství. Jednání předsedů pokračovalo až do pátku 25. 11. 2022 a bylo v odpoledních hodinách zakončeno návštěvou Obuvnického muzea.