Snad každý z nás měl někdy přání, o kterém dlouho jen snil, a když se nakonec toto přání vyplnilo, výsledek byl ještě mnohem lepší než původní vysněné představy. Jedno takové přání si za pár dní splní Knihovna Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Knihovna UTB). Ve spolupráci s Fakultou multimediálních komunikací se jí podařilo připravit autorské čtení, které bude výjimečné v mnoha ohledech.

„Ačkoliv jsme v knihovně pořádali již několik zajímavých akcí, skutečné autorské čtení se u nás ještě nekonalo. Nebude se ovšem jednat o odborně zaměřenou akci, jak by možná někoho mohlo napadnout v souvislosti s univerzitním prostředím. Na své si tady totiž přijdou všichni milovníci beletrie, románů a především sci-fi žánru, protože o snech jsme nemluvili jen tak. Autorské čtení chystáme ve spolupráci s absolventkou naší univerzity, takže máme radost také z toho, že se k nám bývalí studenti rádi vrací,“ přibližuje ředitel univerzitní knihovny Ondřej Fabián chystanou akci. 

Svou literární prvotinu Sladké sny během ní představí Kateřina Huňová, která přijala pozvání své domovské Fakulty multimediálních komunikací a v prostorách knihovny seznámí posluchače se svým dystopickým románem o moderním Novém světě, ve kterém se nikdy nespí.

Kateřina měla a stále má ke Zlínu i univerzitě opravdu kladný vztah – z baťovského města pochází a strávila zde nejen dětství, ale jak už bylo naznačeno, tak také studentská léta. Vystudovala zde marketingové komunikace a po absolvování vysoké školy vedly její kroky do Prahy, kde se usadila. K psaní a kreativitě měla vždy velmi blízko, jako kreativní ředitelka reklamní agentury napsala nespočet reklamních sloganů a televizních či rádiových spotů, takže jste se s jejími texty pravděpodobně už setkali.

„Do Zlína se vždy ráda vracím a nabídka uspořádat autorské čtení v prostorech univerzitní knihovny byla velkým lákadlem. Posluchačům a všem, kteří dorazí, slibuji, že tuhle akci rozhodně neprospí,“ dodává s úsměvem spisovatelka.

Autorské čtení spojené s navazující přednáškou autorky o psaní knih a také o tom, jak taková vlastní kniha vzniká, proběhne v Knihovně UTB ve 4. patře v úterý 11. října od 16 hodin. Přijít, zaposlouchat se, relaxovat, diskutovat, dát si něco dobrého a zpříjemnit si podzimní dny mohou nejen zájemci z univerzity, ale také široké veřejnosti, vstup je pro všechny zdarma.

Sledujte facebookovou událost Sladké sny: autorské čtení a přednáška o psaní knih