Jedeš pozdě na klauzuru a zapomněl jsi na prezentaci simulátor, nebo zkráceně JPKZPSimulator je název nové počítačové hry, kterou vytvořili studenti prvního ročníku ateliéru Game Design v rámci oslav výročí 20 let Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

„Zadáním bylo přijít s jednoduchou hříčkou pro oslavu dvacátých narozenin fakulty, která by se dala vyrobit v úzkém týmu 4 lidí, za pedagogického dozoru. Studenti si museli projít kolečkem vymyšlení nápadu, jeho obhajoby a následného rozdělení rolí až po marketingovou propagaci samotné hry v podobě krátkého traileru,“ okomentoval přípravy nové hry vedoucí ateliéru Game Design, Pavel Novák.

V simulátoru ze žánru text ‘n’ drive her se hráči projedou cyklostezkou ve Zlíně, vyhýbají se známým profesorům a zároveň se snaží napsat svou prezentaci, než dojedou do školy. Za zmínku ještě stojí fakt, že veškeré zvuky i autorskou hudbu do hry dodali studenti spřáteleného ateliéru Audiovizuální tvorby.

Hra je volně ke stažení na platformě itch.io pro operační systém Windows a MacOS.
Zároveň ji bude možnost vyzkoušet v galerii G18 ve Zlíně v rámci výstavy Dvacet let FMK.