Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně připravuje pátý ročník výstavy, na které představí magisterské práce studentů celkem z jedenácti uměleckých ateliérů. Výstava Diplomky 22 bude zahájena slavnostní vernisáží ve středu 29. června v 18 hodin v univerzitní galerii G18 a potrvá do 21. července 2022.

Generace křehkých sněhových vloček, jak jsou někdy skepticky nazýváni lidé narození v letech 1995–2010, inspirovala kurátorku výstavy Helenu Maňasovou Hradskou k myšlence výstavy. „Kdysi jemný sníh se proměňuje v pevná ledová zrna, která mají tendenci k soudržnosti, není jim lhostejné aktuální dění i environmentální krize. Současná nejistá doba se tak podepsala na tématech, které studenty zajímají. Mezi pracemi letošních absolventů se objevují náměty jako destilace duše, příbytek v putovní nouzi, stopování v kruhu, cesta temným lesem a další,“ okomentovala výstavu Helena Maňasová Hradská.

Na výstavě budou k vidění práce více než 60 studentů z ateliérů Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Arts Management, Design obuvi, Design skla, Digitální design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně slaví v letošním roce již 20 let od svého založení. Výstavu Diplomky, na které představuje veřejnosti práce absolventů magisterského studia, chystá pravidelně od roku 2018.

Letošní Diplomky 22 je možné vidět od 30. června do 21. července 2022 každý den včetně víkendů od 10 do 18 hodin v univerzitní galerii G18 na adrese Štefánikova 5670 a přilehlých venkovních prostorách. Vstup na výstavu je zdarma.

Pro aktuální informace ohledně výstavy i dění na fakultě sledujte webové stránky a facebookový profil FMK UTB.