Mezinárodní den studenstva si připomenou ve středu 17. listopadu 2021 studenti i zaměstnanci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Vzpomínkovou akci pořádá univerzita spolu se Studentskou unií. Akce začne v 16:00 hodin před budovou rektorátu (U13), odkud povede tradiční průvod městem až na náměstí Míru.

Vzpomínková akce na události, které se odehrály 17. listopadu roku 1939 a 1989, začne před budovou rektorátu zlínské univerzity. Všechny návštěvníky přivítá rektor prof. Vladimír Sedlařík a prezident Studentské unie Adam Utíkal. Návštěvníci obdrží trikolóry a svíčky, se kterými se poté společně vydají na průvod městem.

„Jedná se o jednu z nejdůležitějších akcí, kterou Studentská unie společně s univerzitou pořádá. Právě díky listopadovým událostem, které si připomínáme, známe studium takové, jaké je, tedy svobodné,“ uvedl Adam Utíkal, prezident Studentské unie.

Průvod povede přes Sad Komenského až na náměstí Míru, kde bude od 17:00 probíhat doprovodný program pořádaný celorepublikovým Festivalem svobody a dalšími organizátory.