Zlín – 26. července 2021 – Zahájení příštího akademického roku klasickým způsobem, tedy prezenčně a při zachování co možná nejmenších omezení. V to doufá vedení Univerzity Tomáše Bati. Přispět by k tomu mělo zejména očkování mezi studenty i zaměstnanci této vysoké školy.

Na místech, kde panoval obvykle čilý ruch a tisíce studentů většinou živě debatovaly, byly v době pandemie koronaviru prázdné posluchárny, ticho a klid.

„Byl to smutný pohled, nikdy předtím jsme nic takového nezažili,” popisuje rektor univerzity prof. Vladimír Sedlařík. “Prakticky ihned jsme se museli přeorientovat na online výuku, která nás sice naučila novým věcem, ale domnívám se, že kontaktní, tedy přímou výuku, ve spoustě věcí nenahradí,” dodává rektor.

Vedení univerzity nyní věří ve zlepšení celkové situace a doufá, že ten příští školní rok se podaří zahájit již tradičním způsobem. Pomoci by tomu mělo zejména očkování, kterého zaměstnanci i studenti využívají.

„V současné době máme naočkovaných více než 70% zaměstnanců, věříme, že stejně zodpovědně přistupují k očkování také naši studenti,“ říká prorektorka pro vnitřní a vnější vztahy UTB Adriana Knápková.

„Domníváme se, že právě očkování výrazně pomůže v boji s touto pandemií a přispěje nejen k běžnému zahájení nového akademického roku, ale i k ochraně zdraví našich studentů, zaměstnanců a jejich blízkých,” dodává rektor prof. Vladimír Sedlařík.

Aktuálně je naočkováno přes 40% obyvatel Zlínského kraje.