Zlín – 30. dubna 2021 – Vybrané kolekce studentů bakalářského a magisterského stupně studia Ateliéru Designu oděvu Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně budou v pondělí 3. května 2021 představeny na přehlídce v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Kolekce představují autentickou názorovou paletu jak lze vnímat oděv: jako medium komunikace pro sdělení emoce, příběhu, poselství a funkce. Módní kolekce studentů vznikaly během distanční výuky prostřednictvím online kreativní interakce mezi pedagogy a studenty za náročných realizačních podmínek daných pandemickou situací.

Ateliér Design oděvu se největší české módní události účastní pravidelně, letošní přehlídka se ale poprvé uskuteční ve formě autokina. MBPFW Drive-in Cinema vznikne od 1. do 3. května v prostoru parkoviště u haly 25 v Pražské tržnici v Holešovicích.

Studenti ADO a jejich kolekce na MBPFW FW 21

• Ondřej Petr/ LINES OF LABOUR