Zlín – 28. ledna 2021 – Den otevřených oken chystá Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Uskuteční se ve čtvrtek 4. 2. 2021. Uchazeči o studium nemohou kvůli pandemii koronaviru zavítat na půdu univerzity osobně, budou se moci ale připojit online.

„Vzhledem k současné situaci nemůžeme akci uspořádat tak, jak jsou všichni zvyklí. Proto jsme se rozhodli otevřít okna – ta počítačová,“ vysvětluje rektor univerzity prof. Vladimír Sedlařík.

Zájemci o studium se budou moci připojit online na sociálních sítích univerzity a všech fakult.  Po celý den bude připraven atraktivní program, který budou moci sledovat z pohodlí svých domovů, a přesto se budou cítit, jako by na univerzitě reálně byli.

„Všechny fakulty natočily speciálně pro Den otevřených oken 360ti stupňová videa, která zájemcům o studium umožní vidět prostředí fakulty tak, jakoby byli reálně ve Zlíně nebo Uherském Hradišti. Připraveny jsou přednášky s pedagogy, kteří zájemcům sdělí podmínky přijetí, jak studium probíhá i jaké jsou možnosti uplatnění po ukončení studia,“ popisuje kancléřka UTB Andrea Kadlčíková.

Na Facebooku i Instagramu budou probíhat online chaty, kde si mohou zájemci popovídat se současnými studenty i pracovníky fakult a zeptat se na cokoli, co je kolem studia zajímá.

Také Studentská unie UTB si připravila video, kde se uchazeči seznámí s životem vysokoškoláků ve Zlíně a akcemi, které pořádají a kde se společně baví.  Díky videu se podívají také na vysokoškolské koleje a do menzy.

Na univerzitním webu se mohou seznámit s úspěšnými absolventy UTB a inspirovat se jejich příběhy.

„Z programu to není zdaleka vše, fakulty si připravují další a další překvapení. Mohu jen doporučit, ať se uchazeči rozhodně připojí. Těšíme se na ně a věříme, že jim tato netradiční akce pomůže při rozhodování o dalším studiu,“ uzavírá kancléřka UTB Andrea Kadlčíková.

Podrobnější informace jsou k dispozici na www.utb.cz/uchazec, na webových stránkách fakult i univerzity a také na sociálních sítích.  Akce bude probíhat od 10.00 do 20.00 hodin.