Zlín – 4. listopadu 2020 – Sbírku pro zdravotníky zlínské nemocnice uspořádala Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Mezi zaměstnanci Ústavu marketingových komunikací se v krátkém čase podařilo vybrat 17 tisíc korun.  Peníze posloužily k nákupu nejrůznějších věcí, které zdravotníkům v této nelehké době jistě zpříjemní směnu.

„Byl jsem velmi mile překvapen, jaký zájem u nás na ústavu o finanční podporu byl. Je důležité v dnešní době pomáhat a třeba i inspirovat další,“ říká Josef Koucourek, ředitel ústavu.

Samotní zaměstnanci pak z nakoupených věcí vyrobili na šedesát balíčků, které dnes předali  lékařům i sestrám zlínské nemocnice.

„Balíčky obsahují zdravé zázvorové shoty, energetické proteinové tyčinky a kosmetiku na ruce. Doufáme, že dodají zdravotníkům tolik potřebnou energii,“ dodává Josef Kocourek.

Do iniciativy na pomoc zdravotníkům se mohou zapojit i jednotlivci například prostřednictvím sbírky Energii lékařům, kterou organizují dobrovolníci po celé České republice.