Zlín – 25. listopadu 2019 – Národní cena za studentský design – jedna z nejvýznamnějších soutěží určených pro studenty designu – přinesla v letošním roce několikanásobný úspěch posluchačům zlínské Univerzity Tomáše Bati. Čtyři zlínští studenti získali dohromady sedm ocenění.

Všichni posluchači si odnášejí cenu v kategorii Dobrý studentský design. Jiří Maxmilián Blšták získal hned dvě ocenění, a to za za celoroční set pro krmení ptáků a za konvičku Max. Sabina Stržínková si odnáší cenu za návrh židle Tammi, Lucia Čmilanská za hračku Hraikai a František Dvořák za elektrický motocykl Kuberg Tauro.

František Dvořák získal za motocykl navíc ještě Cenu ředitele Ústavu konstruování Fakulty strojního inženýrství VUT Brno a Jiří Maxmilián Blšták obdržel za celoroční set na krmení ptáků také Cenu studia Atak design.

Všem úspěšným designérům gratulujeme.