Zlín – 1. srpna 2019 – Již 8. ročník mezinárodní konference Novel Trends in Rheology proběhl ve dnech 30. – 31. července na Fakultě technologické. Centrum polymerních materiálů ve spolupráci se Society of Plastics Engineers a Odbornou reologickou skupinou České společnosti chemické připravily setkání, na němž byly prezentovány nejnovější poznatky z oblasti experimentální i teoretické reologie nebo aplikované reologie pro pokročilé polymerní procesy zaměřené zejména na produkci polymerních nanovláken.

Konference se zúčastnili odborníci z 10 zemí (např. USA, Japonska, Kanady, Belgie, Slovenska a dalších), a to jak z akademické, tak z průmyslové sféry. „Konference vytvořila dobré podmínky pro diskusi o nových pozatcích v oblasti reologie polymerů i pro vytvoření nových vazeb mezi průmyslem a akademickým světem,“ hodnotí akci za pořadatele prof. Martin Zatloukal z Fakulty technologické.