Zlín – 20. března 2019 – Milé dámy a slečny z univerzity, prosíme provětrejte s jarem skříně a vytřiďte kabelky, které už nenosíte. Univerzita se totiž opět stane jedním se sběrných míst pro charitativní akci Kabelkový veletrh, jejíž 8. ročník již odstartoval.

Sběr kabelek na univerzitě proběhne v týdnu od 1. do 5. 4. 2019. Čisté a stále použitelné kabelky můžete přinést do šatny v budově rektorátu (U13), na náměstí T. G. Masaryka 5555, ve Zlíně, v době od 8 do 18 hodin (v pátek do 16 hodin). Dobročinná akce pak vyvrcholí v pondělí 15. 4. 2019 Kabelkovým veletrhem v Městském divadle ve Zlíně. Jako vždy se zde budou prodávat kabelky, vybrané na sběrných místech, za velmi příznivé ceny. Je třeba připomenout, že mnohdy se jedná o zcela nové, nenošené kousky. Výtěžek z akce bude věnován neziskové organizaci NADĚJE Zlín, která poskytuje služby seniorům, lidem s Alzheimerovou nemocí a mentálně postiženým.

V loňském roce se dočkali senioři díky Kabelkovému veletrhu stavby krásné dřevěné pergoly na zahradě Domu pokojného stáří NADĚJE Zlín, v níž mohou trávit horké letní dny. Z výtěžku letošního veletrhu bude podle plánu pořízen sedací nábytek vhodný pro seniory: sedací soupravy, židle s područkami nebo tzv. kardiokřesla.

Aktuální informace k veletrhu můžete sledovat na FB Naděje, pobočka Zlín. Tamtéž bude probíhat rovněž internetová aukce kabelek.

Udělejte si radost: darujte kabelku, kupte si novou a přispějte na dobrou věc!