Zlín – 20. února 2019 – Barbara Richardsonová, velvyslankyně Kanady v České republice, navštívila 20. února 2019 Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. V doprovodu rektora prof. Vladimíra Sedlaříka si prohlédla Univerzitní centrum a seznámila se se školou. Sama pak přednesla studentům univerzity přednášku na téma Canadian Values and Priorities in Challenging Times.

Barbara Richardsonová působí jako velvyslankyně v ČR od října 2016. S prací v zahraničí má bohaté zkušenosti – pro Kanadu pracovala například na Filipínách, v Keni nebo u Spojených národů. Jako velvyslankyně působila také v Zimbabwe nebo v Angole.

Úzké vztahy mezi UTB a Kanadou fungují již od vzniku univerzity. Prvním předsedou Správní rady školy byl Tomáš Baťa jr., kanadský občan.