Zlín – 14. listopadu 2018K připomenutí událostí 17. listopadu 1939 a 1989 spojilo letos ve Zlíně své síly několik institucí: město Zlín, univerzita a Studentská unie UTB, Městské divadlo Zlín, Živý Zlín aj. Společně připravily program, který má být důstojnou připomínkou stěžejních okamžiků naší historie.

Vzpomínková akce proběhne v sobotu 17. listopadu 2018. Centrem města projde průvod, který se začne formovat od 16 hodin u Univerzitního centra (budova rektorátu, nám. T. G. Masaryka 5555, Zlín, U13). V 16:30 hodin se průvod studentů a občanů Zlína vydá směrem na náměstí Míru. Tam bude od 17 hodin připraven program, v jehož rámci vystoupí primátor Zlína Jiří Korec, rektor univerzity prof. Petr Sáha, prezident Studentské unie Patrik Dohnal a další hosté. O hudbu se postará seskupení Sunday Session, moderátorem bude Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlín. Na závěr lidé položí květiny a zapálí svíčky u pamětní desky obětem totalitních režimů na budově radnice.

Zveme k účasti studenty a zaměstnance univerzity: pojďme společně uctít památku obětí, které naší zemi přinesly svobodu a demokracii.