Zlín – 23. srpna 2018 – Český velvyslanec v Kanadě, pan Pavel Hrnčíř, dnes navštívil Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (UTB).

Návštěva velvyslance začala v Univerzitním centru setkáním s rektorem školy prof. Petrem Sáhou. Kromě rektorátu zavítal velvyslanec také na Centrum polymerních systémů.  Po návštěvě univerzity zamířil velvyslanec v doprovodu rektora do Baťovy vily, kde sídlí Nadace Tomáše Bati, a následně na prohlídku zlínského mrakodrapu.

Návštěva velvyslance ČR v Kanadě na UTB není náhodná. Celosvětové centrum firmy Baťa, po jejímž zakladateli je škola pojmenovaná, totiž sídlí v největším kanadském městě – Torontu.

Pavel Hrnčíř zastupuje Českou republiku v Kanadě od roku 2015. Dříve působil třeba jako zástupce českého velvyslance v Paříži, jako zástupce velvyslance ČR při OSN v Ženevě nebo jako vedoucí Stálé mise ČR u Rady Evropy ve Štrasburku.