Zlín – 7. června 2018 – V pátek 8. června navštíví Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) velvyslankyně Čínské lidové republiky, paní Ma Keqing, společně se svým manželem Cai Pingem a s atašé Wan Qianem. Od 13 do 14. 30 hodin se velvyslankyně setká v Univerzitním centru s rektorem UTB prof. Petrem Sáhou.

UTB v současnosti spolupracuje s 8 čínskými univerzitami, mezi nimiž probíhají výměny studentů i zaměstnanců. „Na naší univerzitě aktuálně působí 4 čínští zaměstnanci – 3 na Centru polymerních systémů a 1 na Fakultě humanitních studií – a studují u nás 4 posluchači z Číny,“ uvádí rektor a pokračuje: „Důležitá je pro nás spolupráce v oblasti vědy. Nedávno jsme podepsali smlouvu o zřízení společné čínsko-evropské výzkumné laboratoře nových energetických materiálů a zařízení s East China University of Science and Technology v Šanghaji. Díky tomuto projektu spolupracujeme na výzkumu nových materiálů a zařízení pro energetiku.“

Návštěvu velvyslankyně zakončí společné setkání s čínskými studenty a zaměstnanci.