Studenti a studentky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně mají jedinečnou příležitost reprezentovat svou univerzitu a Českou republiku na Letních světových univerzitních hrách v čínském Chengdu. Akce původně plánovaná na rok 2021 byla kvůli pandemické situaci několikrát přeložena, nyní jsou však sportovci připraveni závodit v novém termínu, a to od 28. července do 8. srpna 2023.

Dominika Ponížilová, Barbora Macurová a Radim Šulc. Tito tři studenti UTB se v  rámci letní univerziády v Chengdu utkají společně s dalšími studenty ze všech koutků světa. Konkrétně je čekají boje ve sportovní gymnastice, volejbale a půlmaratonu. Českou delegaci v čínském Chengdu tvoří sportovci v celkem 12 disciplínách nominovaní Českou asociací univerzitního sportu (ČAUS). „Pro Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně jsou Letní světové univerzitní hry v Chengdu jedním z vrcholů sportovního roku,” uvedl před odletem Ing. Zdeněk Melichárek, Ph.D., ředitel Ústavu tělesné výchovy Fakulty managementu a ekonomiky UTB. „Nominace tří našich studentů do české reprezentace je pro nás obrovským potěšením a zároveň známkou kvalitní sportovní přípravy, kterou naše univerzita poskytuje. Aktivně podporujeme rozvoj sportovních dovedností našich studentů a systematicky pracujeme na poskytování benefitů pro nadějné profesionální sportovce – studenty,“  dodal.

Dominika Ponížilová, reprezentantka Fakulty technologické UTB ve sportovní gymnastice, má za sebou již řadu úspěchů v mezinárodních soutěžích. „Očekávám, že hry budou skvěle zorganizované a že si je s ostatními sportovci užijeme. Budou to určitě nezapomenutelné zážitky. Mým cílem je odzávodit sestavy tak, jak je dělám na tréninku, a především si závod užít. Uvidíme, jak dopadne kvalifikace, ale věřím, že klapne finále víceboje a snad i nějaké finále na nářadí,” věří Ponížilová před svou účastí na Univerziádě.

Volejbalový tým, do kterého se za UTB nominoval nahrávač Radim Šulc z Fakulty managementu a ekonomiky, se také těší na své zápasy. “Jsem rád, že mohu reprezentovat naši univerzitu i zemi na tak prestižní akci jako je právě letní Univerziáda. Doufám, že předvedeme ty nejlepší výkony a budeme bojovat o co nejlepší umístění,” prohlásil Radim Šulc, který doma působí v extraligovém týmu VSC Fatra Zlín.

Barbora Macurová, talentovaná studentka Fakulty humanitních studií UTB, se vydává reprezentovat Českou republiku na letní Univerziádě v Chengdu v půlmaratonu. Třiadvacetiletá atletka z Frýdlantu nad Ostravicí je jednou z nejtalentovanějších tuzemských běžkyň ve skyrunningu. Před nedávnem také dosáhla stříbrné medaile na Mistrovství České republiky v maratonu v Praze. „Maratony a půlmaratony jsou pro mě vždy obrovská výzva, a tak si půlmaraton v Chengdu rozhodně hodlám užít naplno. Věřím v ten nejlepší výkon nejen svůj, ale celé naší výpravy v Číně,“ shrnula svá očekávání Macurová.

UTB je na své sportovní talenty hrdá a věří, že účast na Letních světových univerzitních hrách přinese nejen sportovní zážitky, ale také skvělou reprezentaci univerzity i celé České republiky na mezinárodní sportovní scéně.