Klub sportovního aerobiku MV Team Univerzity Tomáše Bati pod vedením Mgr. Moniky Váňové se účastnil World Sports Aerobics & Fitness Championships 2022. Špičky ve sportovním aerobiku z celého světa se ve dnech 2. – 4. listopadu 2022 utkaly v ostravské aule Gong, kde se po tříleté covidové pauze konalo mistrovství světa. Za velké účasti závodníků z 11 zemí Češi předvedli, že právem patří mezi ty nejlepší.

MV Team byl na šampionátu velice úspěšný a odvezl si celkem 9 medailí a 2 medaile „bramborové“. V dospělé kategorii měl klub 3 zastoupení – juniorská mistryně Evropy z roku 2021 Vanda Šimková byla třetí nejlepší na světě, titul Mistra světa si bral Jáchym Hanák, který startoval v kategorii adult muži a senior duo s Annou Mackovou, se kterou obsadil bronzovou pozici. Dalšími reprezentanty bylo trio ve složení Alena Březinová, Karolína Knedlová a Veronika Nováková, které si z MS odvezly stříbrný kov, konkrétně v kategorii Youth 15 – 17 let. Veronika Nováková pak startovala i v kategorii ženy a přivezla si krásné 4. místo.

V juniorech brala zlato v kategorii duo dvojčata Lucie a Gabriela Veselá. V kategorii tria získaly stříbrnou medaili Emma Kaspřáková, Elena Smetanová a Adriana Vojtěšková. Všechny juniorské reprezentantky pak vybojovaly stříbrnou medaili v kategorii Performance aerobic s choreografií Sexy Pistols.

Úspěšná byla také kategorie Cadet. Dominik Falta si v mužské kategorii odváží zlato. Dominik startoval i v kategorii tria spolu s Anetou Rychlíkovou a  Ivanou Vernerovou (z Juniorského Fitness Klubu Louny). Tohle trio si odváží 4. místo.