Zlín – 9. září 2020 – Stejně jako v minulých letech je univerzita významným partnerem zdejšího filmového svátku. Jednou z akcí, jimiž přispěla k letošnímu filmovému festivalu, bylo udělení tzv. Hvězdného doktorátu v rámci odhalování hvězd se jmény oblíbených herců, hereček, režisérů či zpěváků na chodníku slávy před zlínským Velkým kinem.

V úterý 8. září přibyla na chodníku jména dvou českých herců, režisérů a v neposlední řadě kamarádů – Jirky Mádla a Vojty Kotka. Oběma byl navíc z rukou rektora Univerzity Tomáše Bati Vladimíra Sedlaříka udělen tzv. Hvězdný doktorát.

Třiatřicetiletý Mádl a o rok mladší Kotek se proslavili rolí ve filmu Snowboarďáci, následovalo například společné hraní ve snímku Rafťáci nebo Ro(c)k podvraťáků. Oba poté vytvořili řadu dalších rolí, Mádl hrál ve snímcích Jak se krotí krokodýli, Gympl, Probudím se včera, Kotek se nedávno objevil například v televizní sérii Marie Terezie nebo snímku Vlastníci.

Držiteli „hvězdného doktorátu“ UTB z minulých let jsou umělci zvučných jmen jako Jiřina Bohdalová, Lucie Vondráčková, Mahulena Bočanová, Tereza Brodská, Dana Morávková nebo Jan Čenský.