Zlín – 20. listopadu 2019 – Světový úspěch zaznamenalo Centrum výzkumu obouvání Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Autorka jeho loga, zlínská designérka a vedoucí designu a konstrukce obuvi centra, Zuzana Bahulová, byla vybrána mezi finalisty soutěže Tchaj-wan International Graphic Design Award (TIGDA). Tuto soutěž organizuje asociace grafiků v Tchaj-peji na Tchaj-wanu. Celkově bylo do soutěže přihlášeno více než 5108 účastníků z 67 zemí světa.

Plakáty, které reprezentovaly Centrum obouvání, byly vybrány mezi finalisty v kategorii Corporate Identity. Reprezentují tři hlavní sekce Centra výzkumu obouvání, kterými jsou: Design a konstrukce obuvi; Pokročilé materiály a technologie a Akreditovaná zkušební laboratoř. Na plakátech jsou zobrazeny obličeje z materiálů, které jsou typické pro každou oblast. Právě jejich hravost a kreativní zpracování porotu zaujalo.

„ Když jsem tvořila logo a plakáty společně s kolegyní Jarmilou Roubínkovou a fotografkou Nikol Drobnou, nikdo asi nečekal, že naše práce získá ocenění v tak prestižní soutěži. Práce to byla velmi tvořivá a zúročily se v ní mé zkušenosti, které mám z ploškové animace, a zkušenosti mé kolegyně, která je odbornicí v oboru obouvání. Musím říct, že jsme na toto ocenění patřičně hrdé, převzetí ceny na červeném koberci bylo neskutečným zážitkem,“ popsala své pocity Zuzana Bahulová.

„Ocenění loga vizuálu našeho centra je známkou toho, že jsme na dobré cestě k úspěchu. Obouvání má ve Zlíně dlouhou historii. Naše centrum se snaží navázat na tuto tradici, ale soustřeďuje se zároveň na nové technologie a inovace. Obuvnický průmysl je v očekávání zásadních změn v technologiích materiálů,“ doplnil profesor Petr Sáha, zakladatel Centra výzkumu obouvání.

Slavnostní předávání ocenění proběhlo v Tchaj-peji a bylo podpořeno účastí vedoucího české kanceláře Patricka Rumlara. „Oblasti grafického designu je na Tchaj-wanu věnována  významná pozornost a rád bych poblahopřál designérce Zuzaně Bahulové k tomuto ocenění. S naším týmem České ekonomické a kulturní kanceláře se snažíme o šíření dobrého jména České republiky, čemuž velkou měrou napomáhají nejrůznější kulturní aktivity, které na Tchaj-wanu organizujeme. Ocenění českých umělců na nejrůznějších soutěžích nám v tom významně pomáhá“, řekl Patrick Rumlar, vedoucí české kanceláře na Tchaj-wanu.

Slavnostní otevření Centra výzkumu obouvání při Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se uskutečnilo 30. dubna 2019 za účasti významných hostů ze světa obouvání. Centrum se soustřeďuje na inovace z hlediska obouvání a rovněž propojuje akademickou půdu s obuvnickým průmyslem.