Zlín – 22. července 2019 – Součástí české výpravy akademických reprezentantů na 30. letní světové univerziádě byli i zástupci UTB, a to Mgr. Zdeněk Melichárek, Ph.D., ředitel Ústavu tělesné výchovy, a student Jakub Motyčka, volejbalista. Největší multisportovní studentská akce se uskutečnila od 3. do 14. července 2019 v italské Neapoli, kde se po 11 dní soutěžilo v 18 druzích sportů (5 kolektivních a 13 individuálních).

Čeští vysokoškoláci, kterých bylo celkem 124, se zapojili do basketbalu mužů i žen, vodního póla žen a volejbalu mužů i žen. V individuálních sportech startovali v atletice, judu, lukostřelbě, plavání, sportovní střelbě, stolním tenise, šermu, taekwondu a tenise.

Podařilo se jim vybojovat dvě zlaté, dvě stříbrné a tři bronzové medaile. Gratulujeme!