Zlín – 16. června 2018 – V sobotu 16. června 2018 navštívili Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně členové správní rady švýcarské nadace Bata Shoe Foundation. Během návštěvy města zavítali členové také do Centra polymerních systémů, kde je provedli rektor univerzity prof. Petr Sáha a ředitel centra prof. Vladimír Sedlařík. Návštěvu Zlína zorganizovala Monica Pignal Baťová, vnučka zakladatele firmy. Mezi přítomnými hosty byl například její manžel Regis Pignal nebo Chris Kirk, předseda jednoho z nejvyšších řídicích orgánů firmy Baťa. Návštěvy se zúčastnil také Tom Ducker, bývalý hlavní právní poradce v obuvnickém koncernu firmy Baťa. Ten se na památku svých českých rodičů rozhodl věnovat každoroční stipendium ve výši 300 liber pro českého studenta, který bude studovat na Lincoln College University of Oxford v bakalářském nebo vyšším stupni studia.