Zlín – 2. července 2018 – Mezi novými profesory, jejichž jmenovací dekrety podepsal prezident republiky, jsou i dva akademičtí pracovníci Univerzity Tomáše Bati. Oba dva nově jmenovaní působí na Fakultě technologické.

František Buňka byl jmenován profesorem pro obor Potravinářská chemie.

Prof. Buňka působí na Ústavu technologie potravin Fakulty technologické UTB. Ve vědecké činnosti se zabývá aplikací potravinářských přídatných látek, optimalizací technologických procesů při výrobě potravin živočišného původu, stanovováním obsahu proteinů a aminokyselin v potravinách, řízením bezpečnosti potravin a stravováním obyvatelstva v mimořádných situacích.

Petr Slobodian byl jmenován profesorem pro obor Technologie makromolekulárních látek.

Prof. Slobodian je akademickým pracovníkem na Centru polymerních materiálů Fakulty technologické. Působí také na Centru polymerních systémů UTB, kde je vedoucím výzkumné skupiny, která se zaměřuje na výzkum systémů se senzorickými vlastnostmi, zejména senzorických materiálových elementů pro hybridní a programovatelné materiály.