Prof. Ing. arch. Eva Jiřičná, CBE patří k nejvýraznějším architektům současnosti, s jejími díly se lze setkat po celém světě. Její realizace nesou nezaměnitelný rukopis, který se vyznačuje použitím skla, oceli, případně kamene. Design v jejím pojetí je typický lehkostí, hrou světla a stínů, smyslem pro detail a pečlivé propracování. Pracovní zkušenosti začala Eva Jiřičná sbírat v londýnském ateliéru Louis de Soisson, kde se podílela na projektu přístavu v Brightonu. Později vedla projekt kompletní rekonstrukce interiéru pojišťovny Loyds. S Janem Kaplickým spolupracovala na návrhu části obchodního domu Harrods. V roce 1999 založila společně s Petrem Vágnerem atelier AI – DESIGN, s.r.o. Všeobecnou známost ji přinesly zejména interiéry módních domů a butiků v mnoha světových metropolích. V České republice patří mezi její nejznámější realizace Nová oranžerie na Pražském hradě, Kongresové a univerzitní centrum ve Zlíně, hotel Josef nebo rekonstrukce kostela sv. Annyv Praze.

Za svůj přínos architektuře a designu získala prof. Jiřičná mnohá ocenění, mezi jinými titul Královský průmyslový designér nebo Řád Britského impéria za přínos interiérovému designu. Byla také zvolena členkou Královské akademie umění, uvedena do Americké síně slávy a jako jediná žijící architektka se dostala do knihy Století designu – Průkopníci designu 20. století. Je předsedkyní Sdružení architektů v Londýně a členkou Královského institutu britských architektů. Získala také 8 čestných doktorátů na vysokých školách. V roce 2011 obdržela čestný doktorát od zlínské univerzity, za celoživotní dílo a přínos v oblasti architektury a interiérového designu a za excelentní prezentaci Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v ČR i v zahraničí.