V designu obalů je zlínská univerzita druhou nejlepší vysokou školou

Fakulty, Zprávy

Zlín – 1. března 2017 – Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) je druhou nejlepší českou univerzitou v počtu ocenění, která získávají její studenti v oblasti obalového designu. Vyplývá to ze zprávy, kterou zveřejnila nezávislá odborná instituce Czechdesign.

Podkladem pro žebříček byl počet ocenění, která získali posluchači vysokých škol v soutěži Young Package za minulých 20 let. Od roku 1996 bylo v této soutěži uděleno celkem 179 ocenění, 54 z nich získali posluchači českých univerzit. Nejvíc, 17 cen, putovalo na pražskou Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, studenti UTB získali 10 cen, na 3. místě skončilo brněnské Vysoké učení technické s 8 oceněními.

Soutěž Young Package je mezinárodní soutěž obalového designu určená studentům a designérům do 30 let.

Odkaz na webové stránky Czechdesign: http://www.czechdesign.cz/temata-a-rubriky/zebricek-nejuspesnejsich-ceskych-univerzit-v-obalovem-designu

Ing. Andrea Kadlčíková,
tisková mluvčí a kancléřka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně